Raumenų skausmas gali kisti nuo nestipraus iki labai stipraus – nepakeliamo net nepriklausomai nuo ligos. Visada reikėtų kreiptis į gydytoją, jeigu Jums panašu, jog RS nėra susijęs kita liga ir tęsiasi ilgiau nei 2-3 dienas. Tai yra ypač svarbu tais atvejais, jeigu apie raumenis pastebimas patinimas, paraudimas ir vieta ją liečiant skauda, yra šilta ar net karšta. Bendra taisyklė yra tokia, jog jaučiant raumenų skausmus ir karščiuojant daugiau nei dvi-tris dienas tikrai reikėtų kreiptis į gydytojus konsultacijai.


Taip pat į gydytojus reikėtų kreiptis, jeigu įsisiurbė erkė, nes būtina išsiaiškinti, ar neužsikrėtėte Laimo liga. Ši liga gali ne tik sukelti generalizuotus griaučių raumenų skausmus, bet gali progresuoti ir pažeisti kitus organizmo audinius. Delsti nederėtų ir todėl, jog Laimo liga labai nesunkiai pagydoma antibiotikais.

Taip pat į gydytojus būtina kreiptis ir jokiu būdu delsti negalima, jei pacientas jaučia kaklo raumenų skausmą, sutrinka kaklo raumenų judesiai, raumenys tampa kieti, rigidiški ir kyla kūno temperatūra. Be to, jei žmogaus kaklo raumenys yra taip įtempti, jog jis smakru nebegali paliesti krūtinės ląstos, tai tikėtina, jog mialgijos ir kitų minėtų simptomų priežastis gali būti meningitas (galvos smegenų dangalo uždegimas). Ši būklė reikalauja skubios profesionalios medicininės priežiūros. Tėvai prieš kviesdami gydytojus pediatrus savo vaikams, kurie skundžiasi kaklo skausmais, turėtų paprašyti vaikų atlikti smakro-krūtinės ląstos testą (aprašytą aukščiau), tačiau net jei vaikas ir gali paliesti krūtinės ląstą smakru, tokį vaiką gydytojas turėtų apžiūrėti ir įvertinti jo sveikatos būklę, nes meningito atveju sveikatos būklė gali keistis labai greitai.

Į gydytojus reikėtų kreiptis ir tais atvejais, kai raumenis pradeda skaudėti labai staiga ir netikėtai. Kartais šio skausmo priežastimi gali būti plyšęs raumuo ar sausgyslės, tačiau tai turėtų įvertinti ir nustatyti gydytojas specialistas.

Gydytojo konsultacijos reikėtų ir tais atvejais, jei pradėjus vartoti naujus vaistus (pavyzdžiui, AKF inhibitorius t.y. vaistuos nuo spaudimo arba statinus t.y. vaistus, mažinančius cholesterolio kiekį kraujyje) arba pakeitus vartojamų vaistų dozę pradėjo skaudėti kūno raumenis.

RS dėl raumenų per didelio fizinio aktyvumo ar raumenų perkrovos dažniausiai galima gydytis ambulatoriškai (namie) pačiam žmogui. Tačiau tai daryti būtina teisingai ir kompleksiškai t.y.: masažuojant raumenis, gydant vaistais nuo skausmo, fizinėmis priemonėmis ir pan. Daugiau apie tinkamą raumenų skausmo gydymą namie skaitykite kitose šio internetinio puslapio skiltyse.1 komentaras

  1. 2011-09-27 11:29Aurelija

    Sveiki,turiu beda su peciais,vienas petis pradejo skaudeti pries daugiau nei pora metu o antras neseniai.Del didelio skausmo negaliu miegoti,negaliu nieko pakelti o ypac ir ryto tirpsta pirstu galai ir kartais nelabai jauciu ju.Noreciau paklausti kur konkreciai tureciau kreiptis del sios problemos pas koki specialista.Aciu

Komentarai